Menu

Drogie Koleżanki i Koledzy, Pielęgniarki i Pielęgniarze, Położne i Położni,

Dziś oficjalnie inaugurujemy nasz blog. Dlaczego?

Tempora mutantur, nos et mutamur in illis – czasy się zmieniają, a my wraz z nimi. Jako Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych chcemy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam współczesna technologia i coraz szerszy dostęp do sieci.

Blog ma być miejscem wymiany poglądów na temat sytuacji naszego środowiska; miejscem, gdzie swoją opinię przedstawią specjaliści z naszych branż. Chcemy przedstawiać nie tylko komentarze do bieżących wydarzeń, ale też analizy i ekspertyzy.

Zależy nam, aby ten blog przybliżał Czytelnikom działania samorządu, zarówno na poziomie centralnym, jak i regionalnym. Chcemy rozmawiać o wszystkim, co dla naszego środowiska najważniejsze; będziemy prezentować dotyczące m.in. propozycji Ministerstwa Zdrowia, NFZ czy zmian w ustawodawstwie.

Z naszym przekazem chcemy trafiać nie tylko do Pielęgniarek i Położnych, które na co dzień stykają się z wieloma problemami naszego środowiska, ale również do pacjentów, którzy nierzadko mają styczność jedynie z fałszywymi stereotypami o nas. To również dobry sposób na promocję naszych zawodów.

Przede wszystkim zaś liczymy na to, że blog będzie platformą do komunikacji dwustronnej, dlatego gorąco zachęcam do lektury i komentowania zamieszczanych przez nas wpisów!