Bezpłatna biblioteka

Ibuk.plBezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra. Księgozbiór online zawiera specjalistyczne, naukowe i popularnonaukowe publikacje w języku polskim z zakresu medycyny, psychologii, prawa i innych, wydane przez renomowane polskie oficyny.
Czytaj więcej

Podziękowania złożone Prezesowi NRPiP Grażynie Rogali-Pawelczyk przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratukowego oraz Komitetu Organizacyjnego V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Wypadki Masowe Katastrofy" za objęcie patronatu honorowego konferencji

Załączniki:
Pobierz plik (Podziekowania.pdf)Pobierz informacje w formacie PDF[ ][ ]2527 kB

Szanowna Pani
dr Grażyna Rogala-PawelczykW imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego oraz Komitetu Organizacyjnego serdecznie dziękujemy za objecie patronatem honorowym


V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej przewodnim tytułem
Wypadki Masowe Katastrofy
Zamek Książ 24-26.09,2012 r,

 

Różnorodne środowiska reprezentujące szeroko rozumiane ratownictwo przybyły do Książa zarówno z kraju, jak i z zagranicy tj, Holandii, Belgii czy USA.

Specjaliści z zakresu ratownictwa medycznego będący autorytetami, a zarazem praktykami w dziedzinach, przedstawili obecne rozwiązania z zakresu opracowywania zdarzeń masowych oraz swoje propozycje i zalecenia zmierzające do doskonalenia. Podkreślona została rola jasnych procedur, które zapewnią skuteczny i niezawodny system ratownictwa, zwłaszcza w przypadku zdarzeń o charakterze losowym.

Niezwykle interesującym elementem konferencji była, przygotowana przez CBnT symulacja zamachu terrorysty w plenerze, na jednym z dziedzińców zamkowych.  Ćwiczenia te były z pewnością ciekawe i spektakularne, ale co ważniejsze - zobrazowały istnienie licznych zagrożeń w miejscu zamachu z którymi na co dzień nie zawsze się liczymy.

Dokonana została analiza rozwiązań wykorzystywanych w ratownictwie medycznym przez praktyków, od CPR-u przez CZK do SOR-u, która udowodniła, że prawidłowa współpraca wielu służb i jednostek jest trudna, ale właśnie takie interdyscyplinarne przedsięwzięcia pokazują, że wszystkim nam należy na tym, aby ten potencjał, jakim jest szeroko rozumiane ratownictwo, jak najlepiej wykorzystać dla dobra poszkodowanych.

Urokliwe zakątki Zamku Książ i jego otoczenia były ciekawą scenerią konferencji. Nie przyćmiły jednak istotnej wartości merytorycznej tego spotkania wynikającej z obecności wielu znamienitych gości i mówców, a także zaangażowania uczestników.

V konferencja świadczy o tym, że Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego jest poważaną i liczącą się platformą dyskusji dotyczącej ratownictwa medycznego. Warto z tej pozycji korzystać poprzez tworzenie kolejnych inicjatyw i dążenie do ich uskuteczniania, gdyż jako środowisko zawodowe z pewnością mamy wiele do zaproponowania.Z poważaniem

Marek Maślanka
Prezes Zarządu

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
Katarzyna Piezga

 

Nasze profile społecznościowe

 

facebook  twitter  youtube