Zaznacz stronę

Pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej z Wielkopolski świętują dzisiaj (22.11.) 20-lecie samodzielności zawodowej. Z tej okazji Zarząd Oddziału Terenowego oraz Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu zorganizowały jubileuszową konferencję „Zmiany w poz w latach 1999-2019 – blaski i cienie samodzielności”.

Poznańska konferencja to okazja do zaprezentowania osiągnięć i dokonań pielęgniarek i położnych podstawowej opieki zdrowotnej, jak również wyznaczenia celów na kolejne lata.

Uczestnicząca w konferencji Prezes NRPiP Zofia Małas przekazała gratulacje i wyrazy uznania dla pielęgniarek i położnych poz z Wielkopolski podkreślając, że od początku swojego istnienia samorząd zawodowy dążył do ciągłego wzmacniania samodzielności zawodowej poprzez zwiększenie kompetencji pielęgniarek i położnych oraz rozwój praktyk zawodowych. „Wypracowane przez dwadzieścia lat przez środowisko standardy, kompetencje i zakresy świadczeń – czynią z nas pełnoprawnego członka zespołu terapeutycznego” – powiedziała Prezes NRPiP.

Prezes NRPiP szczególnie zasłużonym pielęgniarkom i położnym wręczyła odznaczenie samorządowe „Zasłużony za zasługi dla samorządu pielęgniarek i położnych” oraz państwowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

MM