Zaznacz stronę

DEBATA online STRES, CIERPIENIE, STRACH I SAMOTNOŚĆ – JAK TO ZNOSIMY? – 22 września, godz. 17:30- 19:00

Zarejestruj się: wyborcza.pl/pdoemocje

„Gazeta Wyborcza” wraz z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych oraz firmami ARJO, Skamex i Novamed zainicjowała i prowadzi akcję „Pod dobrą opieką”, której celem jest dyskusja próba znalezienia sposobów na zmianę społecznego odbioru zawodu pielęgniarki i położnej, promocja tych zawodów, poprawa warunków pracy położnej i pielęgniarki, a także polepszenie ich relacji z lekarzami i pacjentami.

Zapraszamy do kolejnej debaty online, transmitowanej z Gdańska, w której rozmawiać będziemy o emocjach w pracy pielęgniarki i położnej.

 Obciążenie psychiczne, stres, strach – to często emocje, które towarzyszą pracy pielęgniarek i położnych. Wpływ  na nie mają także organizacja pracy czy stosunkami międzyludzkimi w środowisku pracy. Jest także stres  związany z odchodzeniem pacjentów, cierpieniem. Jak szkoła powinna przygotowywać na tak ekstremalne  doznania? Jak radzić sobie w pracy, by nie kończyło się to depresją, ucieczką z zawodu?

W czasie pandemii koronawirusa dochodzi także troska o rodzinę i przyjaciół, ale i pacjentów. Często pielęgniarki  i położne boją się, że mogą być tzw. „superzakazicielami”.

Jak mają chronić siebie i bliskich przed zakażeniem?
Jak nawiązać kontakt z pacjentem, który nie może zobaczyć ich twarzy pod maską i przyłbicą czy poczuć dotyku pod warstwami odzieży ochronnej?