Zaznacz stronę

„Gazeta Wyborcza” wraz z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych oraz firmami ARJO, Skamex i Novamed zainicjowała i prowadzi akcję „Pod dobrą opieką”, której celem jest dyskusja i próba znalezienia sposobów na zmianę społecznego odbioru zawodu pielęgniarki i położnej, promocja tych zawodów, poprawa warunków pracy położnej i pielęgniarki, a także polepszenie ich relacji z lekarzami i pacjentami.

Zapraszamy do udziału w kolejnej debacie online, transmitowanej z Gdańska, w której wezmą udział: Mariola Łodzińska Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Tadeusz Wadas, Przewodniczący Komisja Etyki przy Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych, Dr n. med. Paweł Grzesiowski – ekspert w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń, Konrad Pianko – President Central Eastern Europę Arjo oraz lek. Sławomir Gondek – Dyrektor Naukowy firmy Skamex.

Temat zdrowia w pracy pielęgniarki i położnej płynnie łączy się z bezpieczeństwem w pracy, zwłaszcza w aspektach organizacji pracy, zabezpieczenia sprzętowego itp. Chcielibyśmy porozmawiać o ogromnym wyzwaniu, przed jakim stanęli ludzie „z pierwszej linii” walki z pandemią. O ich doświadczeniach, przeżyciach, wnioskach. O wyzwaniach i odpowiedzialności, jakie niesie ten zawód, co tak dobitnie odczuliśmy w związku z koronawirusem.

Poruszymy także kwestię zwolnień, wsparcia ze strony szpitali dla pielęgniarek (np. nieudostępniania mieszkań na czas pandemii, by chronić ich rodziny), wsparcia od rządu, ale też od rozmaitych organizacji i ludzi dobrej woli.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/325358572227841/